Yazar editör

Kurumsal Müşteri Sözleşmesi

 

Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu sözleşme 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerine uygun olarak düzenlenmiştir.

 

Madde 1 – Taraflar

Satıcı:

Ticari Ünvan: Kapital Kültür Sanat Yayıncılık Ltd. Şti. (tescilli markalarımız “kitapol” ve “arte” )

Adres: Bahçelievler Mah.288.sok. 17/1 Altınordu / Ordu

Telefon: 0 545 440 11 84
E-Posta: kitapolsiparis@gmail.com

Alıcı:

www.kitapol.com veri tabanında ticari ve iletişim bilgileri kayıtlı, siparişi veren müşteri olarak kabul edilecektir.

Tarih:

Alıcı’nın siparişi onayladığı ve kitapol.com veri tabanına kaydedilen tarih ve saat olarak kabul edilecektir.

 

Madde 2 – Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcı’nın Satıcı’ya ait www.kitapol.com web sitesinden elektronik ortamda yapmış olduğu, ürün / ürünlerin satışı ve teslimi Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasını oluşturmaktadır.

www.kitapol.com ’dan banka/kredi kartı (Visa, MasterCard vb.) ya da İyzico ödeme sistemi ile alışveriş yapılabilir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Kitapol tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde fatura eşliğinde teslim edecektir. Faturalar başvuru sırasında belirttiğiniz mail adresinize e-arşiv fatura şeklinde gönderilecektir Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir.

Verilecek siparişlerde sitemizde her ürün için yazılmış olan stok miktarı geçerlidir. Stokların tükenmesi durumunda da sipariş verilebilecektir. Bu durumda Kitapol müşteriyi uyarmak durumundadır. Müşteri bu durumda dilerse siparişi tümden ya da sadece stokta olmayan kısmını iptal edebilir ve siparişini değiştirebilir.

 

Madde 3 – Sözleşme Konusu Ürün / Ürünlerin Temel Nitelikleri, Satış ve Ödeme Şartları

Alıcı, siparişini onaylayarak işbu sözleşme konusu ürün / ürünlerin temel nitelikleri, satış ve ödeme şartları için bilgilendirildiğini, bu şartları anladığını ve teyit ettiğini peşinen kabul etmiş olur.

 

Madde 4 – Kargo ve Teslimat Şartları

Ürün / ürünlerin teslimatı, aracı kargo firması ile Alıcı’nın sipariş aşamasında belirtmiş olduğu teslimat adresine yapılacaktır.

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini gerektiği şekilde yaptığı kabul edilmiş sayılır.

Kargo tutarı Satıcı firma tarafından ödenecektir.

Kargo fiyatı sipariş toplam tutarının içindedir. Alıcı ayrıca kargo ödemez.

Kargonun teslimat süresi, anlaşmalı kargonun teslimat politikasına ve teslimat adresinize göre değişebilir.

Ürün sözleşme tarihinden itibaren en geç 1 (bir) hafta içerisinde anlaşmalı kargoya teslim edilecektir.

Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk satıcıya aittir.

Sözleşme konusu ürün / ürünlerin Alıcı tarafından sözleşmede belirtilen adreste teslim edilecek kişi veya firma tarafından teslim alınmamasından, teslimatın kabul edilmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

 

Madde 5 – Cayma Hakkı

Alıcı tarafından satın alınan ürünler iade edilemez. Kargo taşımacılığı sırasında oluşan hasarlı mallar bir tutanak ile tespit edildiğinde Alıcı tarafından iade talebi oluşturulabilir. Alıcı’nın düzenlediği iade faturasındaki fiyat ve indirimler ilgili ürünlerin alım faturasından farklı olamaz. İade edilecek ürünlerin kargo ücretleri Alıcı tarafından karşılanır. Satıcı’nın karşı ödemeli gönderilen iade kargolarını teslim almama hakkı vardır.

İade edilecek ürünler teslimat esnasında yeniden zarar göremeyecek şekilde paketlenmelidir.

Ürün iadesi nedeniyle yapılacak ödeme tutarının iadesi, Alıcı’nın resmi banka hesabına yapılacaktır.

 

Madde 6 – Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, ambalajı açılmış her türlü Blu-Ray, DVD, VCD, CD, kaset, kitap, dergi, kırtasiye malzemesi hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Ayıplı mal kapsamındaki ürünler bu kapsam sınırlaması dışındadır.

 

Madde 7 – Genel Hükümler

Alıcı, Satıcı’ya ait www.kitapol.com web sitesinde sözleşmenin akdinden önce sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

Sözleşme konusu ürünün teslimatı için toplam bedelin Alıcı’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Sözleşmenin kabul edildiği tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza…) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebepler nedeniyle sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmeyen ya da bunları zamanında yerine getirmeyecek taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

 

Madde 8 – Uyuşmazlıkların Çözümü ve Yetkili Mahkemeler

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

İşbu sözleşme ticari amaçlarla yapılmıştır.

 

Translate »